Égő, kaparó érzés, amikor levegőt veszünk a szobában? A fűtési szezon kezdetével megtörténhet, hogy az amúgy kiegyensúlyozott páratartalom lecsökken és egészségügyi panaszokat okoz. Ez ellen gyorsan tenni kell valamit, különben további tünetek alakulhatnak ki. A meleglevegős párásító működési elvén alapulva a régi időkben ilyenkor annyi volt a szokás, hogy egy sós vízzel teli edényt tettek a fűtőtest (kályha, spór) szélére, ahonnan folyamatosan szállt fel a nedvesség. Ez azonban nem kellően szabályozható folyamat, és sok esetben a modern távfűtés miatt nem is kivitelezhető.
A meleglevegős párásító készülékek ugyanakkor könnyen elérhetők. Ezek egyszerűen egy fűtőszál segítségével felforralják a vizet, és gáz formájában juttatják ki azt. Éppen ezért az energiafelhasználásuk bizonyos szinten magasabb, mint a hideg levegős párásítóké. Látogassunk el a levegoguru.hu oldalra, és ismerjük meg jobban a meleglevegős párásító termékeket, hogy eldönthessük, ezek megfelelnek-e az elvárásainknak.
Amennyiben igen, még akkor is van miből válogatni, hiszen teljesítményükben, alakjukban, színükben különbözőek. Ha azonban a másik típusú párásítók mellett döntünk, abból is van választék. Ezen eszközök a nedvességet mikroszkopikus szemcsékké alakítva egyszerre akár nagyobb mennyiséget is kijuttathatnak a levegőbe igen gyorsan. Ha már módunkban áll, akkor megéri azon kényelmi funkcióval ellátott rendszerek mellett döntenünk, amelyek automatikusan szabályozzák a páraszintet, az általunk megadott értékek között.
Ha folyamatosan nyomon akarjuk követni a párásítók tevékenységét, úgy szerezzünk be ideális mérőeszközt, ami jelzi az aktuális értéket, így teljesen biztosak lehetünk abban, hogy kell-e fokozni a hatást, vagy elegendő a jelenlegi állapot? A párásítók minden fajtája fellelhető az említett felületen. Még a fűtési szezon beköszönte előtt tegyük meg a szükséges lépéseket, hogy a körülmények mindig ideálisak legyenek, mert csak így biztosítható folyamatosan az egészséges légtér megteremtése. Ne várjuk meg a komolyabb problémák kialakulását, még előtte legyenek üzembe helyezve a párásítók!