Az autizmus egy idegi-fejlődési rendellenesség, ami viszonylag sok embert érint. Az ilyen betegségben szenvedők nem tudnak beilleszkedni a társadalomban, kerülik a testi kontaktust már emberekkel és néha furcsa, már-már kényszeres dolgokat művelnek.
Az autizmus kezelése nem egyszerű, mivel mind a mai napig nem tisztázottak a kialakulásának okai. Ez valójában nem is nevezhető szigorúan vett betegségnek, hiszen szervi elváltozásokat nem okoz és az esetek nagy részében a mentális képességre sincs negatív hatással.
Éppen ellenkezőleg, a legtöbb autista kiemelkedő intelligenciával és memóriával rendelkezik. Az autisták elzárkóznak a saját világukba és a tünetek súlyosságától függően, nem engednek oda be senkit, vagy csupán egy-két embert, aki nagyon közel áll hozzájuk.
Egy új kutatás eredményeként azonban úgy tűnik, hogy az autizmus kezelése mégiscsak lehetséges. Az álomkór ellen kifejlesztett gyógyszer enyhíteni képes a tüneteket, ám még sok évig kell várni arra, hogy valódi segítséget jelentsen az ebben szenvedőknek.